Aktualności
środa, 25 kwiecień 2018 08:51

MZDiII partnerem programu Connected Citizens

Miło nam poinformować, że Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej jako drugi w Polsce przystąpił do programu Connected Citizens.

Program, uruchomiony w 2014 roku dla należącej obecnie do Google aplikacji Waze, skupia ponad sto agencji i operatorów dróg z całego świata m.in. z Barcelony czy Budapesztu.

 

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych informujących o korkach, pozwalająca szybko dotrzeć do miejsca docelowego. Zabrzański Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, tak jak inni partnerzy programu Connected Citizens, będzie przekazywał dane dotyczące zamknięć i utrudnień w ruchu, wynikających z planowanych remontów czy wydarzeń.

Dzięki tym działaniom kierowcy będą mogli sprawniej poruszać się po naszym mieście, a MZDiII otrzyma dostęp w czasie rzeczywistym do informacji m.in. o natężeniu ruchu i nietypowych sytuacjach na drodze – co pozwoli na szybszą reakcję i lepszą płynność ruchu pojazdów.

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZDiII przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZDIII realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.

Newsletter

Chcesz otrzymywać więcej informacji zapisz się: