Aktualności
piątek, 29 maj 2020 12:24

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU NA SKRZYŻOWANIU ULIC: BYTOMSKA/HAGERA DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej informuje, że w połowie czerwca 2020 roku wprowadzone zostaną zmiany w docelowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Bytomskiej i Hagera.

Obecnie, w ciągu obydwu jezdni ul. Bytomskiej istnieją po dwa pasy ruchu, które umożliwiają kierującym pojazdami wykonywanie manewrów wyprzedzania zarówno przed, jak i na płycie centralnej skrzyżowania dróg, czego efektem są zdarzenia i wypadki drogowe. Zostanie zlikwidowany jeden pas ruchu w ciągu ul. Bytomskiej (jadąc w kierunku centrum), co uniemożliwi wyprzedzanie pojazdów. Zostanie również wydzielony odrębny pas do jazdy prosto-w prawo oraz w lewo (jadąc w kierunku Biskupic), co wyeliminuje opisane wyżej sytuacje

i jednocześnie uniemożliwi praktykowane obecnie przez kierowców „zajmowanie” lewego pasa ruchu ul. Bytomskiej, zaraz po skręcie
z ul. Hagera w prawo, w kierunku centrum, który to pas przeznaczony będzie teraz dla wykonujących manewr skrętu w lewo z ul. Bytomskiej o 180 stopni i do ul. Hagera.

Szczegóły oznakowania przedstawia załącznik do niniejszej informacji.

Kierujących pojazdami prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

 

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZDiII przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZDIII realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.

Newsletter

Chcesz otrzymywać więcej informacji zapisz się: