Aktualności
poniedziałek, 02 listopad 2020 07:27

Budowa miejsc postojowych przy ul. Banachiewicza 5,12 i 13

Zadanie pn.: „ Budowa miejsc postojowych przy ul. Banachiewicza 5, 12 i 13 w ramach zadania pn: Budowa miejsc postojowych i brukowanie chodników na osiedlu M. Kopernika, Projekt nr P0009, w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego Edycja V – 2019r.”

Dokumentacja projektowa pn.: „Budowa miejsc postojowych, remont istniejącej nawierzchni chodników wraz z obramowaniem, remont (odtworzenie) istniejących obiektów małej architektury oraz utwardzenie powierzchni gruntu na Oś. Mikołaja Kopernika w Zabrzu” opracowana została przez biuro Projektowanie Konstrukcyjno-Inżynieryjne Bronisław Waluga.

 

Realizacja zadania obejmuje budowę 15 miejsc postojowych wokół ul. Banachiewicza od nr 1 do nr 15 w Zabrzu na osiedlu Mikołaja Kopernika. Budowa obejmuje 3 rejony: pierwsze miejsce postojowe składające się z 3 stanowisk Banachiewicza nr 11 i 13, drugie miejsce postojowe składające się z 6 stanowisk u zbiegu dróg wewnętrznych wchodzących w skład ul. Banachiewicza pomiędzy budynkami nr 12 i 15, trzecie miejsce postojowe składające się z 6 stanowisk wzdłuż drogi wewnętrznej na wysokości budynków nr 6 i 8.

W ramach realizacji zadania zostaną wykonane nawierzchnie z kostki brukowej wraz z podbudową i krawężnikami betonowymi. Budowa nowych miejsc postojowych pozwoli zmniejszyć deficyt stanowisk parkingowych na przedmiotowym terenie a także ograniczy zjawisko degradowania zieleni zlokalizowanej wzdłuż drogi, co przyczyni się do poprawy porządku i odbioru wizualnego przestrzeni publicznej na terenie osiedla.

 

W dniu 30.10.2020r. podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych z przedsiębiorstwem ZRD Sp. z o.o. Sp. Komandytowa z Radzionkowa.

Wartość umowy na wykonanie robót budowlanych: 59 835,58 PLN

Termin zakończenia robót: do 08.01.2021r.

miejsce postojowe, składające się z 3 stanowisk

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZDiII przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZDIII realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.

Newsletter

Chcesz otrzymywać więcej informacji zapisz się: